2022 kia rio

2022 Model KIA Rio’ya Ait Donanım Paketleri

2022 model Kia Rio; Cool, Elegance ve Prestige olmak üzere temel olarak üç değişik donanım paketiyle beraber geliyor. Bu noktada giriş düzeyi Cool olarak adlandırılırken orta düzey olan Elegance ise Tekno ve Konfor olmak üzere kendi içerisinde ikiye ayrılıyor ve Türkiye’de şu anda sadece Elegance Konfor paketinin satışları bulunuyor. Son olarak en üst donanım paketi ise Prestige olarak isimlendirilmiş.

Cool pakette 15 inç boyutta çelik jant ve jant kapağı, gündüz farları, deri direksiyon simidi, vites topuzu, kumaş koltuklar, manuel klima, dört hoparlör, Bluetooth, arka sis farları(Elektrik denetimli), ısıtmalı ve katlanabilir yan aynalar ile MP3 çalarlı ses sistemi var.

Orta donanım paketi olan Elegance Konfor’da ise 15 inç alüminyum alaşım jantlar, gündüz farları, deri direksiyon simidi ve vites topuzu, anahtarsız giriş ve çalıştırma, kumaş koltuklar, üç kademeli ısıtmalı ön koltuklar, ısıtmalı direksiyon simidi, otomatik klima, yağmur sensörü, 8 inç dokunmatik bilgi eğlence ekranı, geri görüş kamerası, 6 adet hoparlör, sesli denetim sistemine sahip Bluetooth, ön ve arka sis farları, yan aynalar üstünde sinyal lambaları, ısıtmalı ve katlanabilir yan aynalar ve Apple Carplay desteği var.

Son olarak en üst donanım paketi olan Prestige’de ise bütün bunlara ek olarak 16 inç alüminyum alaşım jantlar, projeksiyon tarzı halojen ön farlar, LED gündüz farları, LED arka stop lambaları, elektrikli açılabilir sunroof ve metal pedallar var.

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir