2023 Model Porsche Carrera T tanıtıldı

Porsche, 2023 yılı için 911 Carrera serisine bir otomobil daha tanıttı. 911 Carrera T ismini verdiği bu modelin gelin öne çıkan bazı özelliklerine birlikte bakalım.

Saatte 300 kilometreye ulaşan bu model, sürücü odaklı olarak ortaya çıkıyor. Bildiğimiz 911 Carrera ve 911 Carrera S’in orta modeli diyebiliriz. Aslında aracın çizgileri, yuvarlak farlar ve arka kısım diğer saydığımız modellerden hiç farklı değil. Değişik olan kısım iç aksam.

Bu aracın farklarından birisi de, performans olarak benzer modellerine göre daha üstün olması. Sırf bunun için camlar daha da inceltildi, ses yalıtımında ise biraz hafif malzemeler kullanıldığı için yalıtım konusunda öteki modellere göre biraz zayıf kaldı. Son olarak şunu da ekleyeyim, aracın arka koltukları da yok. Bu haliyele araç, 45,36 gram daha da hafifledi.

Bu otomobil 379 beygir gücünde, 449 nm torka sahip. Ayrıca çift turboşarj özellikli 3.0 motor mevcut. Otomobilde yedi ileri vites manuel ya da sekiz ileri vites otomatik şanzıman sistemi mevcut. Maksimum hıza ise 300 dediğimize bakmayın, 291 kilometre. Araba manuel viteste 100 kilometreye 4.3 saniyede, otomatik viteste ise 100 kilometreye 3.8 saniyede çıkıyor.

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir