aşı olmayanlar

Aşı Olmayanlara Benzin Satılmayacak

Pakistan gayet ilgi çekici bir aşı teşvik kampanyasına başladı. Ülkede aşı olmayan şahıslara benzin satışı yapılmayacağı açıklandı.

Pakistan’da aşı olmayanlara kalabalık organizasyonlara katılırken PCR testi neticesi gösterme zorunluluğu getirildi. Esas ilgi çekici olan yaptırım ise aşı yaptırmayanlara benzin satışı yapılmamasını öngören planlama oldu.

Pakistan’ın Lahor kentinde yer alan bir petrol istasyonunda yalnızca aşılı olan şahıslara benzin satışı gerçekleştirilmesi kararı alındı. “Aşı yoksa hizmet yok” yazılı bir pankart asılan istasyonda müşterilerden aşı sertifikalarını ibraz etmeleri isteniyor.

Şehirde aşı olmayanlar benzin alamadıkları gibi restoranlara giremiyor, AVM’lerde alışveriş yapamıyor, toplu taşıma araçlarını kullanamıyorlar. Bölge idaresi insanların cezalardan kaçmak için aşılanacağını umuyor.

Avrupa’da ve birtakım Batı ülkelerinde ise aşılama çalışmaları daha değişik şekillerde desteklenmeye çalışılıyor. Bu ülkelerde şimdiye kadar ücretsiz bira, ücretsiz üniversite, direkt olarak nakit para gibi teşvikler sunulmuştu. Pakistan’ın kararı bu denli baktığımızda bir hayli ilgi çekecek gibi duruyor.

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir