CNBC-E kanalı Geri Mi Geliyor?

Hem finans ayrıyeten diziler konusu ile alakalı bir neslin bakış açısını değiştiren CNBC-e, çok yakında geri dönebilir. Kanalın eski GYY’si Artunç Kocabalkan, kanalın ülkemize gelişiyle alakalı mühim açıklamalarda bulundu.

Kimileri için ekonomi ve dizi kanalı olan CNBC-e, kimilerine göre de akşam 6’da yayınladıkları diziler ve hafta sonu izlediğimiz çizgi filmlerle bir kuşağın film kültürünü meydana getiren kanal. Evet, CNBC-e’den bahsediyoruz.

CNBC-E

2015’in Kasım’ı gibi yayın hakkı bittiğinden dolayı ülkemizden çekilen efsane kanal, 8 senelik bir aradan sonra çok yakında ülkemize geri gelebilir. Üstelik öngörü edilenden çok daha erken.

2000-2015 yılları arasında ülkemizde etkinlik gösteren CNBC-e’nin GYY’si Doktor Artunç Kocabalkan, YouTube’da yaptığı bir canlı yayında 2021’den beri CNBC-e’nin Türkiye’ye gelmesi için gayret gösterdiğini ve kanalın çok yakında ülkemizde olacağını açıkladı. Kendisi ayrıyeten 2023 Şubat’ta Amerikalı finans kanalının ülkemizde resmi anlaşmaları uygulamak ve imza atmak için geleceğini fakat kanalın yayına başlamasının Mayıs ayını bulabileceğini söylem etti.

Kocabalkan’ın bu açıklaması akıllara soru işareti getirirken, kendi YouTube kanalındaki canlı yayın kaydını silmesi de dikkat çekti.

Pek çoğunuzun dahi bildiği üzere gerçekte CNBC-e (ABD’de CNBC) gerçekte bir finans ve ekonomi kanalı. Ancak saat 18:00’de finans piyasaları kapandığından dolayı, günün geri kalanında ve hafta sonları kanalda çoğunlukla bilindik ecnebi diziler ve yabancı çizgi filmler gösterildi. 2015 yılı Kasım ayında bu kanal kapandıktan sonra ise kanalın ismi TLC Türkiye olarak değiştirilmiş ve reality uygulamaları yayınlanmaya başlamıştı.

Günümüzde pek çok ecnebi dizinin yayın hakları Netflix, Amazon ve Disney Plus gibi halihazırda kendi platformlarına sahip olan şirketlerin elinde. Bu sebeple ne yazık ki CNBC-e’nin yayına girmesiyle beraber eskisi kadar türlü dizileri göremeyebiliriz.

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir