En Güvenilir 6 Kripto Para Borsası

Türkiye’de ve dünyada en çok tercih edilen kripto para borsaları hangileri sorusuna cevap vermek istedik. Şimdi hepbirlikte kayıt olabileceğiniz kripto para borsaları hangileri bir bakalım!

Kripto paraların her geçen gün daha çok konuşulduğu bu günlerde, pazara yeni giren yatırımcıların en çok merak ettikleri sorular arasında hangi kripto para borsasına üye olmalıyım sorusu bulunmaktadır diyebiliriz. Çünkü kripto para yatırımcısı olmanın ilk aşaması, üstelik de en mühim aşaması güvenilen, nitelikli, hızlı ve yatırımcıyı yarı yolda bırakmayacak bir borsaya kaydolmaktır. Biz de bu yazımızda, Türkiye’de ve dünyada en çok tercih edilen kripto para borsaları hangileri sorusuna cevap verdik.

 1. Binance

Listemize en çok bilindik kripto para borsalarından birisi ile devam ediyoruz. Peki Binance’e niçin üye olmalısınız?

 • Milyonlarca Kripto Para Yatırımcısı
 • Yüksek Hacim
 • Yüzden Fazla Kripto Para Birimi
 • Birçok Ülke Para Birimini Destekliyor
 • Kaldıraçlı İşlemler
 • Yeni Çıkan Paralara Öncelikli Erişim

Yukarıda Binance’in en mühim özelliklerinden bahsettik. Şimdi de bu özellikleri daha açılmış bir şekilde anlatalım.

Binance’in paylaştığı bilgilere göre, 2022 senesinde kurumsal yatırımcılar dahi Binance’e üye olarak yatırımlarını Binance üzerinden yaptı diyebiliriz.

Belki de en mühim nokta Binance’in prosedür hacmi. Çünkü prosedür hacmini öneme aldığınızda dünyanın en büyük kripto para borsasının Binance olduğunu fark edeceksiniz. 08.09.2021 tarihinde Binance’in 24 saatlik prosedür hacmi 66,917,209 (altmış altı milyar, dokuz yüz on yedi milyon) $ olarak kayıtlara geçti.

Binance’in kripto para birimlerinin yüzden çok olduğunu söylemiştik fakat bu sayı 200, 300’den de çok! Binance üstünde 383 değişik kripto para birimi bulunmaktadır. İşlem çifti adedi ise 1421.

Diğer yandan 46 değişik ülkenin para birimini de desteklemekte. Binance’e üye olduktan sonra TL kullanarak dahi yatırımlarınızı değerlendirebilirsiniz.

Binance’in bahsedeceğimiz son özelliği ise, yeni çıkan kripto para birimlerine, diğer borsalara göre daha hızlı bir şekilde ulaştırıyor oluşu.

 1. DyorEX

Türkiye’nin büyüyen kripto para borsası DyorEX, İstanbul odaklı bir borsadır ve binlerce kullanıcısıyla Türkiye’nin önde gelen kripto para borsalarından biri olmayı başarmıştır.

DyorEX entegre dört banka ile Türk lirası yatırma ve çekme olanağı sunuyor. DyorEX’te USDT çiftleri ve Türk lirası çiftleri bulunmaktadır. Diğer borsalardan değişik olarak DyorEX, Ücretsiz Kripto Para Eğitimi, yatırım mentörü, Analiz ve Bülten Desteği, Check-Up Uygulaması ve pek çok değişiklik ile yatırımcılarına eşsiz ayrıcalıklar sunuyor. DyorEX, Academy platformu ile kripto para dünyası ile ilgili gereksinim duyduğunuz bütün eğitim içeriklerine para ödemeden erişebileceğiniz bir yapı oluşturuyor.

Neden DyorEX?

 • Sağlam ve etkin altcoin listelemesi
 • Sade, basit arayüz
 • Kullanıcı ayrıcalıkları
 • Ücretsiz eğitimler
 • 7/24 ulaşım ve dayanak olanağı
 • DyorEX Academy eğitim platformu
 • DyorEx’te Bitcoin başta olmak üzere pek çok altcoinlerin alım-satımını gerçekleştirebilirsiniz. Yine elverişli komisyon oranlarıyla, alışveriş işlemleri için yüksek ücretler ödemezsiniz. Bu sayede yatırımlarınınız daha çok kazanca dönüşür.
 1. Gate.io

Gate.io gene yukarıdaki borsalar gibi en iyilerden birisi. Ancak kullanımı öteki borsalardan azıcık değişik diyebiliriz.

Peki niçin?

Gate.io çok hızlı yükselişlerin yaşandığı bir borsa. Ancak hızlı yükselişlerin bir de düşüşü oluyor. Yani Gate.io çok önemli bir kazanç imkânı sağlarken, yitirme ihtimalinin de bulunduğu bir borsa diyebiliriz.

Bir diğer husus ise, yeni çıkan kripto para birimlerinin ilk olarak Gate.io’da listelenme olasılığı. Yani pek çok ufak pazar değerine sahip kripto para birimi ilk evvela Gate.io’da alım-satım işlemine açılıyor ki, duyulmamış bir kripto para birimine Gate.io vasıtasıyla daha az fiyattan yatırım uygulanabilir.

Son olarak Gate.io güvenilen kripto para borsalarından birisi. Birçok yatırımcı bu hızlı yükselişlerde kazanç elde ediyor, fakat düşüşlerde de zarar ediyor. Bu yüzden Gate.io’da daha az pazar değerine sahip kripto para birimlerini alabilmek istiyorsanız, kendi stratejinizi yapmak yararlı olabilir.

 1. Coinbase

Coinbase, otoriteler yönünden dünyanın en iyi kripto para borsaları arasında gösterilen bir borsa. Zaten Coinbase’in ABD borsası Nasdaq’dahi listelenmesi ve halka açılmış bir işletme olması da bu fikirlerin ne kadar doğru olduğunu gösterir nitelikte.

Diğer yandan Coinbase, başka borsalara göre, kripto para listelemelerinde seçici bir kuruluş. Yani her kripto para birimini Coinbase’de bulmanız muhtemel değil. Yine de Coinbase kripto para borsaları arasında en mühim borsalardan birisi.

Neden Coinbase?

 • Sağlam ve etkin altcoin listemeleri
 • Kullanıcılar için basit arayüz
 • Yüksek likidite
 1. TrBinance

TrBinance de listemizde kendisine yer bulan borsalardan birisi. Aslında TrBinance’i, Binance’den ayırmak olmaz. Çünkü TrBinance, Binance Global’in(listemizin ilk esnasında incelediğimiz borsa) Türkiye ayağı diyebiliriz.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının hızlı ve basit bir şekilde TL yatırıp çekebilmesine olanak tanıyan TrBinance, üye olunabilecek kripto para borsalarından birisi.

Neden TrBinance’e Üye Olmalısınız?

Türk lirası ile yatırım olanağı
TL Yatırma ve Çekme İşlemleri Çok Hızlı
Yeni başlayan yatırımcılar için tüketimi basit arayüz

 1. Huobi

Huobi de kripto para borsaları arasında en mühim oluşumlardan birisi.

Aslında Huobi’nin en mühim özelliği, kurulduğu tarih olan 2013’ten beri hacker saldırılarından kazasız bir şekilde çıkmış olması diyebiliriz.

Huobi yukarıdaki borsalarda olduğu gibi pek çok kripto para birimini listeleyen bir borsa. Kullanımı epey basit. Ayrıca ara ara yoğunluk olsa da, üyelerin 7/24 yatırımlarını yönetmelerine imkan sağlıyor. Çünkü birtakım vakitlerde(hızlı düşüş yahut hızlı yükseliş) pek çok borsa, üyelerine bu imkanı tanımıyor.

Bu tarz özelliklerden ötürü Huobi, 2013 yılından beri yükselişini sürdürüyor diyebiliriz. Birçok borsa, Bitcoin 3-4 sene sürecek bir ayı piyasasının içindeyken, kullanıcılarına hizmet veremeyecek hale geldi. Hatta battı! Ancak Huobi’nin cirosu 2018 yılında 1 trilyon doları aştı!

Bu içerik yalnızca brifing gayeli yazılmıştır. İçerikte bulunan yorum ve ifadeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmetinin şahsa hususi olduğu unutulmamalıdır. İçerikteki veriler, sizin finansal durumunuz ile elverişli olmayabilir. Bu sebeple içerikte bulunan bulguların yatırım kararınızı destekleyecek yeterli verileri kapsamayacağı öneme alınmalıdır. İleriye dönük yatırım yahut işlemlerinizin neticesinde meydana çıkabilecek zarardan ytbilgi.com ve yazarları mesul tutulamaz.

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir