Ford 2021 Explorer Timberline Tasarımı ve Özellikleri

Amerikan otomotiv devi Ford, en yeni crossover modeli 2021 Ford Explorer Timberline’ı duyurdu. Fazlasıyla heybetli hatlara sahip olan araç, kent içi kullanımdan ziyade kentlerarası ve arazi dolaşımı için tasarlanmış bir model.

Türk tasarımcı Ege Argüden özcülüğünde geliştirilen yeni Explorer Timberline, heybetli ve yüksek yapısı ile pek çok bireyin hayran kalacağı bir görünüme sahip.

Ford Explorer Timberline, ızgara tasarımına birleşik edilmiş LED farlara sahip. ABD polisi, yeni Explorer Timberline’ı polis aracı olarak kullanmaya karar verdiğinde, bu LED farlar konumunu mavi-kırmızı çakarlara bırakacak.

300 beygir güç ve 420 Nm tork yayınlayan 2,3 litrelik bir dört silindirli EcoBoost motor ile gelen 2021 Ford Explorer Timberline, 10 ileri otomatik vitesli bir şanzımana sahip. Standart olarak Sınıf 3 çekme demiri ile gelen araç, Ford’un açıklamalarına göre 2.400 kilogram çekme kapasitesine sahip.

Ford Explorer Timberline, kent içi kullanımdan ziyade kampçılara ve uzun yol gerçekleştirmeyi sevenlere hitap ediyor. Ege Argüden imzalı muhteşem tasarımıyla otomobilde, kompakt tasarımdan ziyade heybetli hatlar görmek isteyenlere hitap eden Explorer Timberline, an itibarıyla ön siparişe açıldı ve tahminen yaz aylarında satışa sunulacak.

Ford, yeni Explorer Timberline’ın duyurusunu gerçekleştirdiği basın bülteninde tasarımcı Ege Argüden’in gene Explorer Timberline için 2019 senesinde çizmiş bulunduğu bir konsept modele de yer verdi. Argüden’in iki sene evvel çizmiş bulunduğu konseptin tasarımını büyük ölçüde koruyarak, 2021 Ford Explorer Timberline olarak karşımıza çıktığını söyleyebiliriz.

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir