Shiba Unı (SHIB) Nedir, Nasıl Alınır?

Shiba Uni (SHIB) adlı token, Elon Musk’ın tweetlerinin ardından tıpkı Dogecoin gibi süratli bir değer artışı yaşadı. Peki Shiba Uni ne demek, SHIB token nedir, hangi nedenle üretiliyor, ne için kullanılıyor ve nasıl alınır?

Tıpkı DOGE gibi sembolü Japon köpek cinsi Shiba Uni olan SHIB, resmi internet sitesinde yer alan proje açıklamasına göre tamamen deneysel. Bu yüzden şimdilik bütün borsalarda listelenmiş değil ve yatırımcılarının bu hali göz önüne alarak değerlendirme yapmaları gerekiyor.

Borsalardaki kısaltması: SHIB
Blockchain teknolojisi: Ethereum (ERC-20)

Kendi ekosistemine ait olan ShibaSwap borsasında listelenen SHIB; şu an için Poloniex başta olmak üzere Uniswap, Gate.io gibi platformlardan alım satım işlemlerine açık durumda.

Resmi internet sitesinde Dogecoin katili olarak lanse edilen Shiba Uni’in(SHIB) toplam arzı 1 kentilyon adetle sınırlı ve şu an aşağı yukarı 395 milyon adet SHIB dolaşımda. Topluluğun duyurusuna göre SHIB’in, Dogecoin’i kısa sürede geride bırakma şansı yüksek. Fakat bu tabii ki de yatırım tavsiyesi değil ve pazar şartlarında her şey değişebiliyor.

Elon Musk ile SHIB topluluğunun direkt olarak bir bağlantısı bulunuyor mu şimdilik bilinmiyor. Tek tanınan Elon Musk’ın şimdiye kadar “Shiba Uni alıyorum” ve “Shiba Uni’nin yükselişini bekliyorum” manasına gelen 2 tweet paylaşmış olduğu. Bu amaçla topluluğun “Dogecoin katili” söylemi, Elon Musk’ın paylaşımları sonrasında gelen yükseliş sebebi ile yatırımcıların gözünde de karşılık buldu.

Buradan Poloniex borsasına erişerek bir hesap açabilir ve Poloniex’te listenenen SHIB tokeni satın alabilirsiniz. Güvenliğiniz için iyi bir şifre seçmeyi, iki faktörlü doğruluk sağlama sistemini aktif etmeyi ve kimliğiniz ile Poloniex hesabınızı doğruluğunu sağlamayı unutmayın. SHIB token, şimdilik Binance, Binance TR gibi kripto para borsalarında işleme açık bir kripto para birimi değil.

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir