rivian r1t

Tesla’nın Rakibi Rivian R1T Tanıtıldı

Jeff Bezos’ın yatırımlarıyla karşımıza çıkan ve merakla beklenilen vasıtaların çıkış tarihlerinin ertelemesiyle hayal kırıklığı yaratan Rivian, en sonucunda müşteriye teslim edilmeye hazır olan ilk aracını fabrikadan çıkardı.

Rivian, geçen aylarda heyecanla beklenilen elektrikli otomobili R1T’nin gecikeceğini duyurmuştu. Bu bağlamda bekleyenlerine hayal kırıklığı yaratan şirketin söz hususu aracı, daha sonra Jeff Bezos ile beraber uzaya çıkan Blue Origin ekibinde görülmüştü. Oldukça performanslı ve güzel görünen vasıtalar üreteceğini bizlere gösteren Rivian, geçen haftalarda yaptığı açıklamayla Elon Musk’ın bile ilgisini çekmişti.

Şimdiyse şirket, hep bir ağızdan şükür çektiren bir gelişmeyle karşımızda. Elektrikli vasıta sektörünün güncel devi Tesla’ya rakip olması beklenilen şirket, alıcısıyla buluşmaya hazır olan ilk elektrikli otomobilini üretti.

Söz hususu gelişmeyi Rivian’nın CEO’su RJ Scaringe, Twitter hesabından paylaştı. Aylar süren hazırlıklardan sonra alıcısıyla buluşmaya hazır olan ilk R1T modelinin üretim adımlarının sonuna yaklaştığını bildiren Scaringe, yaptığı paylaşımda üretim ekibine teşekkür etti ve araçları alıcılarıyla buluşturmak için sabırsızlandığını dile getirdi.

Üretilen ilk araç, internette de fazla sık gördüğümüz mavi renkte. Araçların teslimatlarının normalde 2021 yılı Temmuz ayında gerçekleştirileceği bildirilmişti, lakin üretim adımlarındaki zorluklar nedeniyle bu tarih biraz ileri gitmiş oldu. Şimdi ise şirketin bu ay içinde teslimatları gerçekleştirmesi bekleniyor.

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir