Toyota bZ3 Tanıtıldı. İşte Öne Çıkan Bazı Özellikleri

Japon otomobil üreticisi Toyota, 2024 yılında önce Türkiye’de göremeyeceğimiz tam elektrikli sedan aracı BZ3’ü tanıttı. Bu araç gerçekten çarpıcı bir tasarıma ve daha önce hiç duymadığımız bazı teknik özelliklere sahip. Gelin bu özelliklerden bahsedelim.

Öncelikle aracın ön tarafında, tamponu boydan boya kaplayan led şerit farlar var. Izgara yapısı ise kapalı biçimde. Bu da aracın elektrikli olduğunu gösteriyor. Normalde hibrit modellerde mavi renkte logo kullanılır, fakat bu araçta böyle bir şeye rastlamadık.

Otomobilin arka kısmında ise, bagaj kapağının tamamen arka aydınlatma tarafından kaplandığını görüyoruz. Bu aracımızda da kapı kolları gömülü şekilde karşımıza çıkıyor. Ayrıca aracın tavanı da cam ve açılabilir vaziyette. Sürtünme katsayısı 0.218 olarak açıklanan arabanın, aerodinamiğinin de ne derece muhteşem olduğunu anlatmamıza gerek yoktur diye zannediyorum.

İç aksam

Aracın teyp olmasını beklediğimiz kısımda bizleri bir bilgi eğlence ekranı karşılıyor. Bu ekran bildiğimiz multimedya ekranlardan çok daha farklı. Yine ön kısımda ambiyans aydınlatma da, arabaya ayrı bir hava katmıyor değil.

Toyota bZ3

Bu elektrikli aracımız 600 km menzile sahip. İnanılması güç ama, araca ait batarya 10 yıl sonra bile yüzde 90 pil ömrünü koruyacak. Bu bZ3 modeli, 178 ile 238 beygir güçleri arasında seçenekli şekilde satışa sunulacak. Aracın maksimum hızı ise 160 km/h ile sınırlı.

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir