Xiaomi Mi Pad 5’e Ait Özellikler

Mi Pad serisinin yeni neslini çıkarmayı erteleyen Xiami, tabletçiliğe geri döndü. Bugün Mi Pad 5 serisini bir de Pro versiyonla duyuran şirket, cihazların teknik özelliklerini de tüketiciye bildirdi.

Pandeminin gerektirdiği karantina süreci yardımıyla tabletler, tüketicilerin hayatında bir kez daha mühim bir yer kazandı. Evde sıkılmamak için çoğu teknolojik vasıta gibi tabletlere de sarılan insanlar, tablet üretmekten vazgeçmiş şirketleri bu alana geri dönmeye itti. Bu şirketlerden olan Xiaomi, yakın vakitte sıradaki tablet modelini duyurdu.

Çinli teknoloji devi Xiaomi, Mi Pad serisine çıkaracağı yeni modeli düşük rağbetten ötürü ertelemişti. Fakat tablet sektöründeki hareketlenmelerden feyz alan şirket, bugün serinin beşinci nesline ait iki değişik sürümde tableti tüketicilere duyurdu. Mi Pad 5’in her bir tanesi kalemle olacak şekilde iki versiyonunun teknik özellikleri de bu duyuruyla kamuoyuyla paylaşıldı.

Serinin yeni nesline ait tabletler, konseptte bir değişim yaşamadı. Mi Pad 5 neslinin her üyesi, eski modeller gibi iş, eğitim ve oyun gibi alanlarda portatif bir bilgisayar vazifesi görecek ideal fiyatlı cihazlar olarak pazara sunulacak. Bu tabletler çoğu işi layığıyla yapıp laptopların konumunu alabilecek. Yeni neslin meydana koyduğu en mühim farklar ise pil ömrü, şarj olma süresi, kamera ve kasa bölümünde olacak. Gelin yeni modelin iki versiyonunun da özelliklerini inceleyelim.

Mi Pad 5’in 11 inçlik ekranı, 2560×1600 çözünürlük ve 120 Hz yenilenme sürati sağlayacak. Snapdragon 860 yonga setinden buyruk alacak cihaz, 6 GB belleğin yanı sıra 128 GB ve 256 GB dahili depolama kısmı seçenekleriyle eşgüdümlü geliyor. 8720 mAh kapasiteye sahip bir batarya taşıyacak olan Mi Pad 5, bu bataryayı 33 W gücünde süratli şarjla dolduracak. Cihazın kameralarına bakacak olursak, arka kamera kurulumunda 13 MP ve 8 MP iki adet sensör bulunacak. Ön kamera ise 8 MP çözünürlüğünde olacak.

Modelin Pro versiyonunun ekran boyutu, çözünürlüğü ve yenilenme hızı; ana versiyonunkilerle aynı olacak. 6 GB’ın yanı sıra bir de 8 GB hafıza alternatifi yayınlayan versiyonun dahili depolama kısmı da öteki model gibi 128 GB ve 256 GB şeklinde olacak. Bataryası bir nebze daha düşük olacak olan Mi Pad 5 Pro, 8600 mAh’lık bir bataryadan güç alacak. Diğer modeldeki arka kamera sensörlerin yanına ana kamera olarak 50 MP’lik bir sensör ekleyerek görüntü niteliğini kat kat artıracak versiyon, Snapdragon 870 yonga setinden emir alacak. Ön kamera çözünürlüğü ise öteki modeldeki gibi 8 MP olacak.

Fiyatlar ise;
Mi Pad 5

  • 6 GB RAM, 128 GB depolama alanı: 308 dolar
  • 6 GB RAM, 256 GB depolama alanı: 355 dolar

Mi Pad 5 Pro

  • 6 GB RAM, 128 GB depolama alanı: 385 dolar
  • 6 GB RAM, 256 GB depolama alanı: 433 dolar
  • 8 GB RAM, 256 GB depolama alanı: 540 dolar

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir